Třeboň nejsou jen rybníky, ale i lázně

Město Třeboň leží ve stejnojmenné pánvi, kde je nejbohatší naleziště rašeliny a slatiny u nás. Slatina je přírodní látka vzniklá geologickými pochody. Díky slatině, která má blahodárné účinky na lidské tělo, se mohlo do města zavést lázeňství, stejně jako tomu je v Karlovarském kraji. Slatina vede teplotu sedmkrát pomaleji než voda díky své hustotě. Ze slatě se připraví speciální hmota, která je vhodná pro slatinné koupele a zábaly.

První novější lázně byly vybudovány rybníkářem Václavem Horákem. I přesto, že nebyli nikterak velké, dali základ pro vznik současných třeboňských lázní. Lázně využívaly léčebných účinků slatiny. V roce 1883 byly otevřeny nové lázně u Zlaté stoky podle návrhu dcery Berty od Václava Hucka (učitel). Po dceři Bertě je pojmenovaný jeden z lázeňských domů dodnes – Bertiny lázně.

První Třeboňské městské lázně byly otevřeny v roce 1940 s kapacitou 46 lůžek včetně odborného personálu. Během 2. světové války sloužily lázně jako lazaret a svoji funkci obnovily až po konci války. V roce 1960 obdrželo město Třeboň lázeňský status.

Významný okamžik lázeňství nastal v roce 1975, kdy bylo vystaveno lázeňské sanatorium. Po Sametové revoluci, přešli lázně ze státního vlastnictví pod správu města Třeboň a spolu s Bertinými lázněmi byly rozšířeny a modernizovány.

Jste-li právě Vy lázeňský typ určitě Vám bude vyhovovat poloha našich stylových apartmánů přímo u lázní Aurora.