Zámek Třeboň

Renesanční zámek v TřeboniV historickém centru města Třeboň se nachází renesanční zámek ze 14. století. Prohlídka zámku je rozdělena do tří tras.

Trasa A: Rožmberské renesanční interiéry: Tato prohlídková trasa, která byla reinstalována v roce 2009, připomíná dobu posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka.

Trasa B: Soukromá schwarzenberská apartmá: Poslední majitele třeboňského panství, Schwarzenbergy, představí celkem 11 místností, které obývali ještě v minulém století a kde trávili každé Vánoce.

Trasa C: Konírna, psí kuchyně, kasematy: Zde se seznámíte s prostory hospodářských budov, které se využívaly k ustájení koní a chovu psů. Součástí prohlídky jsou také podzemní chodby (kasematy).

 

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka je postavena v pseudogotickém slohu podle italské předlohy CAMPO SANTO. Hrobka je významná tím, že se zde pohřbívali Schwarzenbergové. Návrh stavby pochází od rakouského architekta Friedricha Schmidta. Stavební práce trvaly 3 roky.

Vyhlídková věž staré radnice

Stará radnice patří k nejstarším domům na třeboňském náměstí, a nepřehlédnutelná je zvláště její 31 metrů vysoká čtyřboká věž s ochozem, hodinami a cibulovitou střechou. Původně se z věže ohlašoval požár nebo jiná nebezpečí pro město. Cestou na ochoz nás čeká sto schodů, ale výstup stojí za to. Věž je přístupná celoročně.

Využijte jarního počasí, otevírání památek a namíchejte si koktejl vaší ideální dovolené! S ubytováním v Třeboni si nedělejte starosti, připravíme stylový apartmány přesně pro vás.