Třeboň je známá především díky své neporušené přírodě plné rybníků a lesů. Je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. V Třeboni si můžete konec léta zpříjemnit návštěvou lázní či procházkou v přírodě. Ale pro ty, kteří sem nepřijeli pouze za odpočinkem, nabízí Třeboň i bohaté kulturní vyžití.

Míříte do Třeboně v srpnu? Pak si můžete vybrat z různých kulturních akcí či míst, která doporučujeme v Třeboni a v jejím okolí navštívit.

 

Třeboňský rynek

4. – 18. srpna

Na začátku srpna na Vás čeká zahájení již čtvrtého ročníku hudební přehlídky, které se zúčastní řada začínajících a amatérských hudebníků, kteří dostanou příležitost svoje umění předvést před publikem na třeboňském náměstí. Vstupné na akci je dobrovolné.

Mezinárodní jazzová setkání v Třeboni 2017

8. – 9. srpna

Dvoudenní jazzový festiválek bude zahájen vernisáží fotografií jazzových umělců výstavy Jazz World Photo v Domě Štěpánka netolického. Oba dva večery čekají famózní koncerty. První večer jihočeská kapela Ja-Tata Music a s ní saxofonista Štěpán Markovič. Slyšet budeme moci i Lucii Zemanovou a Soul Sisters. 9. srpna jazzový program na Masarykově náměstí pokračuje s dačickou SEBRANKA jazz orchestra, klavíristka Pavlu Schönovou  a rakouským klavírním géniem Davidem Helbock Trio. Na koncerty je vstup zdarma.
Více informací na itrebon.

Rybářské slavnosti 2017

18. – 20. srpna

Na již třinácté rybářské slavnosti se můžete těšit o víkendu od 18. až do 20. srpna. Místo konání slavností bude v Areálu pod Světem, kde se bude odehrávat slavnostní zahájení a v Sádkách rybářství v Třeboni. Čeká Vás zde bohatý kulturní program a večer i ohňostroj. Podrobný program a další informace zde.

Suchdolská pouť

11. – 13. srpna

Do Suchdolu nad Lužnicí, vzdáleném jen pár kilometrů od Třeboně, dorazí na prodloužený víkend od 11. do 13. srpna pouť. Pouť se bude konat na louce u kulturního domu. V pátek si můžete zatrsat na diskotéce určené pro děti i rodiče. Plánované akce nechybí ani v sobotu kdy od 20. hodin vystoupí bratři Vidrnové a v neděli od 15. hodin Veselá muzika. Nesmíme opomenout i ohňostroj, jež vybuchne v sobotu večer.

Myslivecká Třeboň

12. srpen

V sobotu 12. srpna se budou v Třeboni konat tradiční slavnosti myslivců a jejich příznivců. Součástí setkání bude řemeslný trh na Masarykově náměstí.

Prohlídky kostela v Chlumu u Třeboně

Prohlídka kostela v Chlumu u Třeboně je dostupná pro veřejnost od pondělí až po čtvrtek pokaždé v 19.00 hodin. Tento unikátní poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie pochází z 18. století. Nachází se přímo na kopci na náměstí. Vstupné do kostela je 40 Kč a za děti do 15. let 20 Kč.

Trh v Třeboni

19. srpen

V tento den si můžete v historickém centru Třeboně nakoupit a pokochat se na řemeslném trhu.

Loučení s prázdninami v Suchdolu nad Lužnicí

27. srpna

Opět v Suchdolu nad Lužnicí proběhne 27. srpna loučení s prázdninami. Zvláštně pro děti je připraveno plno zábavných akcí. Začátek akce je stanoven na 13. hodinu v prostoru u Suchdolského kulturního domu.

Kromě těchto akcí je pro návštěvníky připraveno také mnoho divadelních představení konajících se v zámeckých zahradách. Zároveň se můžete těšit i na divadla loutková.

 

Ať už se v Třeboni a v jejím okolí vydáte kamkoli přejeme Vám krásné zážitky a příjemně strávený zbytek letních měsíců.