Pohádková zimní Třeboň

Máte rádi příběhy, historii nebo legendy? Třeboň je město plné příběhů a v předvánočním čase to platí dvojnásob. Zažijte je na vlastní kůži. Výlet za příběhy je skvělý pro celou rodinu a můžete ho podniknout i v chladných dnech na konci podzimu či začátkem zimy a proložit prohlídku města zastávkou na teplý čaj nebo si najít příjemné ubytování, kde se můžete zahřát a odpočinout si před dalším zážitkem.

zima trebon

 

Zámek a Schwarzenberská hrobka

Začít můžete třeba na krásném renesančním zámku, který býval sídlem Petra Voka z Rožmberka a rod Schwarzenbergů si ho vybral pro rodinné oslavy Vánoc a Nového roku. Jako připomínku této doby si můžete od 30. 11. do 21. 12. prohlédnout vánočně vyzdobené schwarzenberské apartmány a od 27. 12. do 29. 12. se můžete těšit dokonce na hrané kostýmované prohlídky “První knížecí Vánoce (1895)”. Téměř po celý adventní čas můžete také okusit důstojnou atmosféru knížecí hrobky při některé z komentovaných prohlídek nebo při některém z koncertů v její kapli.

 

Třeboň v marcipánu

Další zajímavé příběhy najdete na místě, které potěší nejen děti. V muzeu Třeboň v marcipánu. Šikovní cukráři tu z marcipánu připravili například pověst o Jakubu Krčínovi a další legendy ale i zajímavosti z města jako třeba Schwarzenberská hrobka. Pokud budete mít příběhů málo, můžete si v místní dílně zkusit vytvořit vlastní nebo si jen užít trochu legrace při práci s marcipánem.

 

V průběhu adventu vás v Třeboni čekají i příběhy v několika divadelních představeních pro děti i dospělé. Při rozsvícení vánočního stromu bude Třeboň plná andělů, později tu můžete potkat i čerty, živý Betlém a spoustu dalších zajímavostí.

 

Okolí Třeboně

Třeboňsko je krásná oblast, které zaujme svým kouzlem. V zimě zamrznou rybníky a cyklotrasy se promění v překrásnou běžkovou trať. Celé okolí zahalí sněhová peřinka, na rybnících vzniknou dlouhé bruslařské dráhy, a procházky po okolí nabudí ten správný pohádkový dojem.