V tomto roce probíhá již 7. ročník akce Měsíc věží a rozhleden v České republice. Že o této akci slyšíte prvně? Nevadí! Tuto akci si po přečtení tohoto článku zamilujete. Zejména, pokud máte rádi panoramata a neotřelé zážitky.

Tato akce se koná již sedmým rokem a vznikla k prodloužení turistické sezóny v České Republice. Je do ní zapojeno přes 610 věží a rozhleden, které můžete navštívit, a pro které Pohádkové království vydalo sběratelský 4pohled.

Pokud navíc v období od 28.9. – 28. 10. 2018 navštívíte minimálně jednu věž či rozhlednu, a dalšími třemi výstupy kdykoli v roce, můžete se díky správně orazítkovanému 4 pohledu zúčastnit slosování (nejen) o horské kolo Galaxy od Cyklo ŠvecUkončení Měsíce věží a rozhleden je naplánováno na 28. 10. a i vy se můžete připojit k závěrečným oslavám. Stačí, když na vybrané vyhlídkové místo vystoupáte s vlajkou České republiky a svůj vrcholový výstup zaznamenáte pomocí fotoaparátu či videa. Nejen, že budete mít krásnou památku na neotřelou turistickou akci, ale také se můžete zúčastnit soutěže o nejlepší fotografii na veletrhu Regiontour v Brně.

Jednou z věží, kterou můžete během své dovolené v Třeboni navštívit je i Věž staré radnice. Z jejího ochozu budete mít Třeboň i s jejími skvosty jako na dlani. Odměnou za vystoupání 100 schodů vám bude nejen pohled na historické jádro města, ale otevře se vám překrásný výhled na všechny světové strany v okolí. Schválně, jestli rozpoznáte Kopeček, rybník Svět, Mokrá luka a zda dohlédnete na další věž v okolí, Kotěrovu vodárnu. Teprve z této 31 m vysoké věže s hodinami a cibulovitou střechou uvidíte velikost třeboňského pivovaru Regent.

Další věží, kterou můžete navštívit, je Kotěrova vodárenská věž z roku 1909. Dnes v ní sídlí Galerie budhistického umění se soukromou sbírkou tradičního obrazového umění Mongolska, Tibetu a Číny. Na této netradiční zastávce vás čeká překvapení, netradiční propojení technické památky od významného českého architekta Jana Kotěry, umělecké galerie a vyhlídkové věže. Nedaleká Zahrada soucitu s pietním památníkem věnovaným obětem 2. světové války a sochou ženského bódhisattvy uzdravení a soucitu Kuan-jin láká nejen k meditaci, ale také odpočinku a podzimnímu pikniku.

Na Třeboňsku je řada památek, unikátních míst i úžasných akcí. Proto lze jen doporučit ubytování v Třeboni a během teplých podzimních dní zažít co nejvíce zážitků.