Lázeňství v Třeboni má dlouholetou tradici, která je spjata s přírodními léčivými zdroji. Především se jedná o rašelinu a slatinu, která se využívá pro léčení poruch pohybového ústrojí. Hojné zásoby slatiny z rašelinišť vedly k založení třeboňské lázeňské tradice. Tato tradice sahá až do středověku. Po roce 1784 však městská lazebna zanikla. Až v roce 1861 se otevřely nové lázně na Zlaté stoce u Kollerovského mlýna.

Novodobá tradice je spojena především s učitelem, kronikářem a váženým měšťanem, Václavem Huckem, který na svém pozemku u Zlaté stoky otevřel v květnu 1883 nové lázně. Hlavním motivem byla nemoc jeho dcery Berty, jejíž jméno nese moderní sanatorium i dnes. V roce 1975 přibyl k Bertiným lázním nový lázeňský komplex Aurora.

Lázeňství na Třeboňsku

Bertiny lázně se nacházejí v historickém centru města Třeboně. V Bertiných lázních se léčí nemoci pohybového ústrojí. Nabízí rovněž rekondiční a relaxační pobyty, které jsou vhodné pro stavy únavy a snížené výkonnosti, zlepšení kondice, rekonvalescence apod. Patří k nim i nově otevřené prostory Sportparku.

Komplex Lázně Aurora se nachází nedaleko od rybníka Svět v klidné části lázeňského města Třeboň a z jedné strany je obklopen rozsáhlým lázeňským parkem. V říjnu roku 2006 dokončili poslední část výstavby Wellnesscentra Aqua viva. Postupně byly uvedeny do provozu relaxační hala (tělocvična a fitness centrum), bazénový komplex a vodní atrakce.

Slatinné procedury v lázních Třeboň

Indikací slatinných koupelí respektive zábalů jsou téměř všechna běžná onemocnění pohybového aparátu, například artritidy, artrózy, bolestivé syndromy páteře i kosterních svalů a stavy po kloubních náhradách a v předoperační přípravě před plánovanou kloubní náhradou.

Procedury jsou velmi náročné pro organismus, a proto musí lékař vždy předem posoudit vhodnost či nevhodnost z hlediska zdravotního stavu konkrétního pacienta.

Relaxace nejen v lázních

Relaxační celotělová masáž

Relaxační celotělová masáž

Slatinné koupele si však vyzkoušet můžete! A to díky našemu pobytovému balíčku Třeboňská slatina, která je vhodná i jako dárek. Součástí pobytového balíčku není jen slatinná koupel v Lázních Aurora, ale také ubytování na 3 noci, občerstvení a vstup do bazénového komplexu Aqua Viva. Kromě těchto lázeňských procedur můžete v Třeboni i díky Relax Parku Třeboň uvolnit své tělo i díky masážím. Relaxační tělová masáž má také své přednosti a my ji pro vás rádi zařídíme.

Přijeďte na zasloužený odpočinek k nám!