I malé lázeňské město může být centrem kulturního dění. Plno kulturních akcí v Třeboni už zdomácnělo a konají se už jejich několikáté ročníky.

Ať máte rádi divadlo, koncerty nebo film, určitě si v Třeboni vyberete. A pokud máte stejně tak rádi i sami sebe a své blízké, určitě zkombinujte vaši oblíbenou kulturu s lázeňskou nabídkou masáží a koupelí.

 

A jaké jsou ty nejtradičnější a nejoblíbenější třeboňské kulturní akce v roce 2017?

 

Expediční kamera

  1. – 31. března 2017

Festival cestovatelských a outdoorových filmů probíhá ve více než 200 českých a slovenských městech. V Třeboni se letos usídlí na konci března. Pokud máte dost odvahy a chcete zažít dobrodružství, přijďte se podívat.

Amarylis na zámku Třeboň

Hlavní filmy, které v Třeboni uvidíte jsou Divočinou Aljašky o splouvání řeky Atlanta českými kluky, Návrat do Zanskaru o lyžařském dobrodružství napříč Ruskem po Transibiřské magistrále, Pura vida o splouvání řeky Amazonky na lodi s cyklo pohonem, Projekt Moffat o životě první britské lezkyně Gwen Moffat.  A to není o divoké přírodě a extrémních zážitcích zdaleka vše.

 

Amarylis na zámku

  1. – 17. dubna 2017

Již 11. ročník prohlídek třeboňského zámku s interiérem vyzdobených luxusní květinovou výzdobou. Kromě kvetoucích amarylis bude letos prohlídková trasa doplněna o květinovou výzdobu podle renesanční doby. Navíc zámek vystaví i vzácnou italskou renesanční keramiku.

V sobotu 8. dubna bude na nádvoří zámku a třeboňském náměstí velký jarní trh.

 

Brány památek dokořán

V sobotu 22. dubna 2017 se otevírají dveře třeboňských památek, které jindy v roce navštívit nemůžete. Využijte této speciální příležitosti a podívejte se na místa, kam běžně turista nevkročí.

 

Anifilm

  1. – 7. května 2017

Mezinárodní festival animovaných filmů přináší do Třeboně  každým rokem nezaměnitelnou atmosféru. Najednou se v maloměstě cítíte jako v Hollywoodu, jarní sluníčko hřeje do tváří a velice kvalitní animovaná filmová tvorba potěší i největšího znalce.

Ožívá celá Třeboň, neboť festival má spoustu doprovodných akcí a město v té době přetéká návštěvníky.

Webové stránky festivalu jsou www.anifilm.cz

 

Jaro na Blatech

V sobotu 13. května vyrazí sportovci i sváteční cyklisté už na 18. ročník jarní cyklojízdy. Pozorujte blatskou krajinu, typickou architekturu mikroregionu nebo úžasné místní kroje. Délku trasy si můžete vybrat od 20 až po 130 km.

 

Festival Okolo Třeboně

  1. června – 3.července 2017

Letošní nejnavštěvovanější třeboňský festival odstartuje Divadlo Járy Cimrmana. Pak už bude pokračovat hudebně ve folkovém a folklórním rytmu. Letos lázeňské město navštíví Hradišťan, Vlasta Redl, Václav Neckář, Cimbal Classic, Nezmaři, Ondřej Havelka and his Melody Makers a mnoho dalších. Podrobnější informace najdete na oficiálních stránkách www.okolotrebone.cz.

Festival Okolo Třeboně nezní Třeboní jen na přelomu června a července, ale i v dalších jednotlivých akcích během roku. Například 17. března začíná kapelou Zrní.

 

Jako Klasika na Jihu 2017 se letos 17. července představí Václav Hudeček s orchestrem Lucius Prag.

Léto v Třeboni 27. července 2017 navštíví Bratři Ebenové.

Pivní slavnosti pivovaru Bohemia Regent 2017

Poslední červencová sobota, letos připadající na 29., patří v Třeboni tradičně pivovarské slavnosti. Kromě prohlídky pivovaru Bohemia Regent a ochutnávky piv, se všichni těší na celovečerní a téměř i celonoční program v areálu pivovaru a okolí.