Jaro je ideální čas na návštěvu Třeboně a jejího okolí – rozkvetlé stromy se zrcadlí na hladinách rybníků, jarní květiny a zelené louky přímo vybízejí k procházkám a výletům na kole. Město Třeboň má navíc pro návštěvníky a místní připravený bohatý kulturní program. Vybrali jsme pro Vás některé zajímavé akce, které rozhodně stojí za to navštívit.

KRAJINA A LIDÉ: Historie rybníků nejen na Třeboňsku
26. března – 19:00-20:30
Přednáška bude mimo jiné také o samotné historii umění stavby rybníků, nejstarších rybnících na našem území, jejich významu v minulosti a v současnosti, vypouštění rybníků a o dubech na jejich hrázích. Přednáška se bude konat v Domě Štěpánka Netolického. Přednášející: Jarmila Hansová

Velikonoční koncert: Hudba na dvoře posledních Rožmberků
1. dubna – 19:30-21:00
Přeneste se na chvíli do dob minulých a vychutnejte si hudební zážitek inspirovaný originálním repertoárem z doby Rožmberků. Sladby Vám představí soubor Dyškanti z Českých Budějovic. Akce se koná v Schwarzenberském sále Státního zámku Třeboň.

KRAJINA A LIDÉ: Třeboňsko jako krajina přirozených jezer
5. dubna – 19:00-20:30
Další přednáška z cyklu Krajina a lidé se bude zabývat paleontologickým vývojem krajiny na Třeboňsku. Přednášet bude botanik Jindřich Prach v Domě Štěpánka Netolického.

Květinová Třeboň
14. dubna – 10:00-16:00
Na Masarykově náměstí se bude konat tradiční trh, na kterém můžete sehnat vše pro odstartování zahrádkářské sezóny. Kromě bohatého doprovodného programu celý den probíhá řemeslný trh, prodej různých květin, stromků a zahrádkářských potřeb.

Brány památek dokořán
21. dubna – 10:00-17:00
Zpřístupněny budou vyhlídkové věže u staré radnice a bývalá vodárenská věž Na Kopečku, dále půdní prostory nad starou radnicí, nad sladovnou pivovaru Regent a nad zámeckými komnatami. Prohlídky si zarezervujte v Turistickém a informačním centru na Masarykově náměstí.

Prvomájový víkend
28. dubna. – 1. května
Na celý víkend je připraven bohatý program včetně prezentace švýcarské kultury v rámci Švýcarského jara, cyklistická a pěší akce Krajem rybníků, živá hudba a tradiční zábava jako stavění májky a pálení čarodějnic.

Anifilm – mezinárodní festival animovaného filmu
1. května – 6. května
Každoroční třeboňský festival představí současné trendy a technologie animační techniky, podporuje rozvíjení spolupráce v rámci animačních projektů. Festival je určen pro všechny zájemce o animovanou tvorbu.

Férová snídaně
12. května – 10:00 – 12:00
V třeboňském zámeckém parku si můžete užít piknik na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů. Přineste si něco dobrého a oslavte Světový den pro fair trade. Akce je pro všechny se zájmem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby.

Noc kostelů
25. května – 18:30 – 22:00
Opět Vám budou zpřístupněna unikátní místa kostelů na Třeboňsku včetně kaple hrobky Schwarzenberků. Seznam kostelů a otevírací časy budou včas zveřejněny.

Otevírání lázeňské sezóny
26. května – 09:00-22:00
V lázeňském parku Aurora se budou konat tradiční lázeňské slavnosti s bohatým doprovodným programem. Podrobnější informace budou postupně zveřejňovány.

Pro kompletní seznam kulturních akcí a více podrobností navštivte oficiální informační portál města Třeboň.