pexels-photo-2743114

Letní horké dny jsou pro nás všechny vyčerpávající, a městská koupaliště mají přeplněno. Většina rybníků kvete, a kvalita vody není přímo vhodná pro koupání. Proto většina lidí vyhledává staré pískovny, ve kterých je voda většinou čistá. Krajina a písečné pláže dodávají místu své kouzlo. Pískovny bývají snadno přístupné, a některé disponují nedalekým parkovištěm a stánky s občerstvením. Břehy se přizpůsobily postupným klesáním, a tak je koupání vhodné pro celou rodinu. Třeboňsko je oblast, kde se takových pískoven nachází hned několik. Třeboňsko je proto ideální místo pro strávení letních dní. Koupání, stravování a ubytování, často bývá v krátkém dojezdu poblíž pískoven. Ať už vyrazíte na výlet na kole, vyjedete si autem, nebo preferujete pěší turistiku.

 

 

Suchdolské pískovny

V celé oblasti mezi Suchdolem nad Lužnicí a Majdalenou se nachází pískovna Cep I, která má krásný ostrůvek ve své jižní části. V oblasti se nachází celkem tři pískovny. Cep II je pískovna, kde stále probíhá těžba, takže koupání v této části je zakázáno.

Veselské pískovny

V oblasti Veselí nad Lužnicí probíhala těžba štěrku a písku, nyní slouží bývalé pískovny jako krásné místo pro koupání. nachází se zde písčité pláže a třpytivost písku Vám vyvolá pocit, že jste u moře. Písčitá jezera se nachází jižně od Veselí nad Lužnicí.

Pískovny u Stráže a Jindřichova Hradce

Nedaleko Stráže nad Nežárkou se nachází jedna pískovna, která se kvůli značnému porostu obtížněji hledá. Dalo by se říct, že jí nenajde nikdo, krom těch co vědí kde je. Pokud ale budete sledovat počet zaparkovaných aut, tak na ní jistě narazíte. Jestli tuto pískovnu minete, tak nezoufejte. Můžete pokračovat po silnici směrem na Jindřichův Hradec, kde se nachází další pískovna.