Podzim na Třeboňsku jako každý rok patří výlovům rybníku. Bývají to skvělé akce pro celou rodinu. Vezměte děti a přijeďte se podívat. Uvidíte, jak výlov velkého rybníka vypadá, jak rybáři pracují a na hrázi nebo pod hrází na Vás čeká občerstvení a zábava. Ohřát se budete moci teplým čajem nebo kávou. Ochutnat můžete smažené ryby. Také čerstvě vylovené živé ryby budou na všech výlovech na prodej.

Pokud chcete vidět první zátah, budete si muset přivstat. Všechny výlovy začínají v 7 hodin ráno. Konec výlovu je každý den mezi 14. a 16. hodinou.

 

Výlov Rožmberka

Termín: 14. – 16.října 2016

Výlov největšího rybníka v Čechách vždy stojí za to. Kromě výlovu si můžete užít i nádhernou procházku po hrázi, kterou zpevňuje úžasná alej staletých dubů.

 

Výlov rybníka Tisý Velký

Termín: 17. – 21.října 2016

Rybník Tisý Velký se nachází 10 km severně od Třeboně směrem na Lomnici nad Lužnicí. Je pátý největší rybník v Čechách. Vodní plocha má rozlohu 317 ha.

 

Výlov rybníka Záblatský

Termín: 31.října – 4.listopadu 2016

Hráz šestého největšího rybníka v České Republice je porostlá obrovskými staletými duby, jejichž průměr kmene je více než 5m. Rozlohu má 310 ha.

 

Výlov rybníka Krčín

Termín: 17. – 18.listopadu 2016

Rybník s rozlohou 83 ha se nachází u Mazelova. Je pojmenován podle největšího projektanta jihočeských rybníků Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan, který žil na přelomu 16. a 17. století.

 

Výlov rybníka Svět

Termín: 21. – 24.listopadu 2016

Tradičně se sezóna výlovů uzavírá výlovem rybníka Svět přímo v Třeboni. Obrovský rybník s rozlohou 200 ha se loví jednou za 2 roky. Letos máme to štěstí se na výlov přijít podívat.

 

Výlov rybníka Dvořiště a výlov Opatovického rybníka

Rybník Dvořiště a Opatovický rybník se letos lovit nebudou. Na jejich výlov budete muset počkat do příštího roku. Výlov Opatovického rybníka je plánovaný na jaro 2017.