Podzim

Výstava živých hub
8. – 23. září 2018

Již tradiční podzimní výstava hub v době vrcholící houbařské sezóny na Třeboňsku. Čeká na vás expozice živých hub a jejich fotografií a také houbařská poradna. Výstava se koná v Zámecké galerii třeboňského zámku.

Okolo Jižních Čech 2018 a Během kolem Světa
8. září 2018

Celý závod se skládá z pěti etap. V Třeboni v sobotu 8. září odstartuje 4. etapa. Při této příležitosti bude připraven bohatý doprovodný program. Zároveň 8. září proběhne běžecký závod Běh kolem Světa, při které soutěží běží okolo rybníka Svět.

Krčínův labyrint 2018
15. září 2018

Jedná se již od 32. ročník tradiční akce pro všechny příznivce pěší a cykloturistiky. Program zahrnuje cykloturistickou orientační jízdu nebo pochod krajem rybníků. Výchozí bod je sportovní areál Hokejka ve Veselí nad Lužnicí.
Tento den se zároveň po celé Evropě slaví Den evropského dědictví, kdy se otevírají brány památkových objektů. Zajímavý program se chystá i v Třeboni.

150. výročí založení Gymnázia Třeboň
22. září 2018

Třeboňské gymnázium slaví neuvěřitelných 150 let a k této příležitosti je připraven bohatý program. Můžete se těšit na průvod městem, výstavu o historii gymnázia v Domě Štěpánka Netolického, vydání Almanachu a unikátní historické publikace Třeboňské gymnázium v období Protektorátu a další.

Svatováclavské slavnosti 2018
29. září 2018

Tradiční oslavy svatého Václava se budou konat na Masarykově náměstí, kde bude také celodenní trh.